Dovolená v USA

USA - letiště v Los AngelesNež se vydáte na cestu do USA, musíte si vyřídit pár důležitých maličkostí souvisejících se zajištěním všech potřebných dokladů, rezervací letenky nebo povinného očkování.

Pokud vaše cesta má ryze turistický, popřípadě obchodní účel a neplánujete, že se zde zdržíte déle jak 90 dnů, vízová povinnost se na vás nevztahuje. Jinak vám úplně stačí biometrický pas a odsouhlasená cestovní registrace ESTA, tedy Elektronický systém cestovní registrace. Vyžadována nejsou žádná očkování, mezi doporučenými je vakcinace proti žloutence typu B a tetanu.

Jestli budete řešit otázku, kdy je nejlepší vydat se na dovolenou do Spojených států, záleží na tom, kam se chystáte a jakému počasí dáváte přednost. Spojené státy americké se rozkládají na velké ploše a v několika podnebných pásech. Sever země leží v mírném pásu, naopak na jihu země panuje subtropické klima. Na většině území ale panuje převážně kontinentální podnebí.

Rezervujte si hotel v USA v dostatečném předstihu!

Vlastně jediným způsobem, jak se můžete do USA dostat, je využitím letecké přepravy. Po celém území se nachází opravdu velké množství mezinárodních letišť. Těmi největšími jsou letiště J. F. Kennedyho v New Yorku, O'Hare v Chicagu nebo mezinárodní letiště Los Angeles. Z evropského kontinentu zprostředkovávají lety do USA mnohé letecké společnosti, u kterých si můžete zakoupit letenku. Patří mezi ně například Air France, Austrian Airlines nebo British Airways. V cenách za letenku většinou nejsou zahrnuty letištní taxy, ty je nutné si připočítat.

Když už budete v Americe, je nejlepší si půjčit auto a na vámi vybraná zajímavá místa se podívat podle vašeho vlastního plánu. V některých případech si auto můžete pronajmout zároveň s rezervací letenky. Je ale nutné, abyste vlastnily mezinárodní řidičský průkaz. Projet Spojené státy můžete i pomocí autobusové dopravy. Tento způsob je poměrně levný, ale hrozí zde velké nebezpečí přepadení na zastávkách.

Nabídka zájezdů do USA na Invia.cz

Vyhledejte si letenku přes Královna.cz

Místo odletu:
Místo příletu:
Datum odletu: (DD.MM.RRRR)
Datum návratu: (DD.MM.RRRR)
© Copyright 2023 | Spojené státy americké | www.chcidousa.cz
Provozuje: TravelBees.cz