Hlavní město Washington, D.C.

USA - Washington - Bílý důmHlavní město Spojených států amerických Washington nenajdete na území žádného státu, protože se jedná o samosprávné federální území District of Columbia. Kromě prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu USA zde sídlí celá řada dalších důležitých amerických, ale i mezinárodních institucí. Těmito organizacemi jsou například Mezinárodní měnový fond nebo Světová banka.

Když se USA staly nezávislým státem, ještě nebylo známé jejich hlavní město. Aby se ukončily roztržky o tom, ve kterém státu se bude nacházet, vzniklo federální území, které nespadalo pod žádný stát. A tak se u řeky Potomac vytvořila samostatná administrativní jednotka District of Columbia. Toto místo vybral sám George Washington. Většina budov, které se ve městě vybudovaly, byly zničeny během angloamerické války v roce 1814. Město se začalo rozrůstat až s rozmachem USA, do té doby to bylo spíše malé a tiché město.

Rezervujte si letenku do USA ještě dnes!

Centrum města zdobí různé budovy a památníky. Pokud se vydáte na procházku po asi tří kilometrů dlouhém parku National Mall, dostanete se až k budově Kapitolu, která slouží jako sídlo Kongresu. Rovněž se zde nachází bílý obelisk, Washingtonův monument, který se tyčí do výšky 169 metrů. Dále tu najdete i Lincolnův památník, který má podobu řeckého chrámu a uvnitř je umístěna socha Abrahama Lincolna. Nejdůležitější budovou v celém Washingtonu je ale Bílý dům, sídlo prezidenta.

Washington je unikátní i tím, že ve městě nenajdete žádné mrakodrapy, zato se tu nachází velká řada zelených parků, muzeí a galerií. Jedním takovým významným muzeem je také Muzeum letectví a kosmonautiky, kde si můžete prohlédnout skutečné kosmické lodě, skafandry, ale i kameny z měsíce. Dalšími významnými muzei jsou Národní muzeum americké historie, Lékařské muzeum nebo třeba Indiánské muzeum.

Město pamatuje i na milovníky sportu. V parku se pravidelně konají různá sportovní utkání, kdy se hraje například fotbal nebo rugby, dále jsou tu k dispozici tenisové kurty a mnoha kilometrové cyklostezky.

Rezervujte si hotel v USA podle vašich představ!

© Copyright 2023 | Spojené státy americké | www.chcidousa.cz
Provozuje: TravelBees.cz