Stravování a ubytování v USA

USA - hotel Bellagio - Las VegasVětšina lidí si pod termínem americká kuchyně představí asi jen nezdravé a velmi tučné pokrmy. To však není úplně pravda. Na druhou stranu jsou Američani pověstní tím, že moc nevaří a daleko raději si na jídlo zajdou ven nebo si jídlo nechají doručit rovnou do domu.

V celé zemi žije velké množství přistěhovalců z různých zemí, a každá tato komunita má na americkou kuchyni určitý vliv. Ten největší mají italská, anglická, francouzská a mexická kuchyně. Co by se tedy dalo označit jako typické americké jídlo? S největší pravděpodobností je to hamburger. Oblíbenými jídly jsou zde také hotdogy, steaky, pizza nebo kuřecí křidélka. Jako příloha se nejčastěji podávají smažené hranolky nebo opékané brambory. Kvalitní a zdravé jídlo nabízejí klasické restaurace, které jsou ovšem poměrně drahé. Levnější formou stravovacího zařízení představují bufety.

Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů do USA!

Nejoblíbenějším americkým nápojem je bezesporu Coca Cola. Pokud jde o alkoholické nápoje, nejčastěji se tu popíjí whisky. V hospodách si můžete objednat také pivo, které se ale s tím naším nemůže rovnat. Velmi oblíbená je také káva.

Nabídka ubytovacích zařízení je po celém území Spojených států opravdu hodně široká. Ubytovat se můžete v různě vybavených hotel, od těch nejluxusnějších až po velmi skromně zařízené hotýlky. Na benzinových pumpách, v turistických informačních centrech, ale i na internetu jsou k dispozici slevové kupony, které se vám určitě budou hodit. Za ubytování totiž turisté bšhem dovolené utratí nejvíce peněz. Levnější ubytování nabízejí rodinné penziony a hotely, kempy nebo hostely.

Rezervujte si letenku do USA za úžasnou cenu!

Velmi oblíbené je po celé Americe také kempování. Rozlišují se dva typy kempů, jednak komerční kempy, které jsou dražší a jsou umístěny v přírodě nebo na okraji měst, jednak kempy v národních parcích, státních parcích nebo státních lesích, kterých najdete na celém území spojených států opravdu dost. Ovšem pobyt v něm je jen omezený, zůstat zde můžete 7 – 14 dní.

Vyhledejte si ubytování na Booking.com

© Copyright 2023 | Spojené státy americké | www.chcidousa.cz
Provozuje: TravelBees.cz