Památky a zajímavosti v USA

USA - New YorkNa území Spojených států amerických se nachází celá řada významných památek, zajímavých měst a překrásných přírodních skvostů, takže se během vaší dovolené určitě nudit nebudete.

Nejznámějším městem v celém USA je New York, který je ze všech amerických měst největší, nejlidnatější ale i nejrušnější. Jeho symbolem je Socha Svobody na Liberty Island. Jediným zeleným místem v New Yorku je Central Park.

Druhé největší město Los Angeles v Kalifornii je turisty vyhledávané pro jeho teplé podnebí a dlouhé písčité pláže. Kromě nich sem turisty nejvíce láká Hollywood a Beverly Hills. Až zde budete pobývat, určitě se projděte po hollywoodském chodníku slávy. Centrem zábavy a hazardu je město Las Vegas ve státě Nevada. Vystavěno bylo uprostřed pouště a nachází se zde snad největší koncentrace kasin a hotelů na světě. Mezi největší hotely patří hotel Bellagio nebo hotel Luxor.

Rezervujte si hotel v USA podle vašich představ!

Když se řekne San Francisco, mnohým lidem se vybaví červený most Golden Gate Bridge, který je i symbolem tohoto města. Známé je také díky hromadné dopravě, kterou zde zajišťují historické tramvajky. V moři kousek od města se nachází slavné vězení Alcatraz. Přístavní město New Orleans je známé díky jazzu, bohužel je díky své poloze často ohrožováno povodněmi. Město Orlando se nachází na Floridě, je to největších zábavním centrem na světě, kde najdete proslulý Walt Disney World Resort. Pokud vás láká teplé počasí, nádherné pláže a toužíte se potápět ke korálovým útesům, musíte určitě navštívit Havajské souostroví a nejznámější pláž Waikiki.

Zajistěte si letenku do USA ještě dnes!

Milovníci přírody by si neměli nechat ujít návštěvu Niagarských vodopádů, které se nacházejí na hranici mezi Spojenými státy a Kanadou. Další významnou přírodní památkou je Grand Canyon ve státě Arizona, který je jedním z největších přírodních divů světa. V USA se nachází i nejstarší národní park na světě, park Yellowstone, který byl založen v roce 1872. Nejznámějším gejzírem je Old Faithful. Mnoho lidí každoročně zavítá i do Yosetmitského národního parku.

© Copyright 2024 | Spojené státy americké | www.chcidousa.cz
Provozuje: TravelBees.cz